SPRZEDAŻ WODY SOLANKOWEJ

Solanka z ujęcia Wody Leczniczej „Sól Tężnia” płynąca na naszej tężni, jest jedną z najbardziej zmineralizowanych w Polsce. Zgodnie z wymogami ustawowymi należy ją traktować jako wodę Leczniczą , mineralną. Jej skład chlorkowo -sodowy, żelazisto – jodkowy jest od lat znanych i chwalony. Nie sposób także pominąć akcentów magnezu, wapnia oraz bromków, które przysparzają wyjątkowości zdrowotnych.
Solanka z Soli w formie aerozolu korzystnie wpływa na układ oddechowy, nerwowy, dokrewny oraz wzmacnia układ odpornościowy i jest zalecana w takich schorzeniach jak :

• przewlekłe i nawracające choroby układu oddechowego- zwłaszcza zapalne (obecność kationów wapniowych jest bardzo pomocna i unikatowa)
• zapalenia zatok
• nadciśnienie tętnicze ( magnez )
• choroby układu nerwowego (brom)
• niedoczynność tarczycy
• alergie
• jest mocno rekomendowana dla osób przebywających w środowiskach miejskich o wzmożonym zapyleniu i palących.

Przeciwwskazania do przebywanie w tężni to : choroby przebiegające z podwyższoną temperaturą, niewydolność naczyń wieńcowych serca, niskie ciśnienie tętnicze krwi, stan po świeżo przebytym zawale mięśnia sercowego, choroby nowotworowe, nadczynność tarczycy, nadwrażliwość na składniki zawarte w solance.

Kąpiele w solance z Kopalni Wody Leczniczej w Soli są bardzo pomocne w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, wszelakich zwyrodnieniowych oraz pourazowych stanów układu kostno-stawowo-mięśniowego, chorobach skóry np. łuszczycy, działają odkażająco oraz przyspieszają przemianę materii i regenerację po wysiłku fizycznym.
Solanka z Kopalni Wody Leczniczej w Soli ma potwierdzone doświadczalnie zastosowanie w kosmetologii. Jej działanie przeciwbakteryjne, redukujące rogowacenie oraz stymulujące pracę gruczołów skóry ma bardzo korzystny wpływ na kondycję skóry jej zdrowy i młody wygląd.

Zanim kupisz sprawdź walory naszej wody w Tężni w Soli obok Kopalni. www.solankowakraina.pl

 

Odbiór osobisty , transport po ustaleniu warunków dostawy i kosztów

Zamówienia realizujemy pod numerem tel. 519 700 133

ZADZWOŃ DO NAS